Vücudunuzu Yeniden Şekillendirebilirsiniz

Sağlıksız beslenme ve hareketsizlikle ortaya çıkan vücuttaki fazla yağlanma ve şekil bozuklukları fiziksel görünüm ile psikolojiyi olumsuz etkiliyor. Spor ve diyete rağmen bölgesel yağlarından kurtulamayanlar için lazerlipo, vaserlipo ya da radyofrefkanslı lipoliz gibi modern uygulamalar hasta konforu ve etkili sonuçları ile öne çıkıyor.

  • Yaşam biçiminiz vücut şeklinizi de etkiliyor

Hazır gıdalar nedeniyle değişen beslenme alışkanlığı, öğün saatlerinin düzensiz olması, televizyon karşısında atıştırma, durağan yaşam nedeniyle ortaya çıkan hareketsizlik, gün geçtikçe kilo alımına neden olmaktadır. Doğum sonrası alınan kilolarla birlikte de vücutta şekil bozuklukları oluşmaktadır. Vücutlarındaki şekilsel bozukluklardan şikayet edenlerin sayıları bu mevsimde artış göstermektedir. Kış aylarında geniş elbiselerle saklanabilen bölgesel kilolar, ilkbahar ve yaz aylarındaki ince ve dar kıyafetlerin giyilmesiyle sorun haline gelmektedir. Bu dönemde hem kadınlar hem de erkekler için estetik müdahaleler yaşam kalitesini de arttırmaktadır.

  • Diğer sağlık sorunları iyi araştırılmalı

Diyet ve spor yapmalarına rağmen bölgesel yağlardan kurtulamayanlar için lazerlipo, vaserlipo ya da radyofrefkanslı lipoliz işlemleri önemli bir seçenektir. Genetik faktörler ve hormonal değişimlere bağlı metabolizmanın yavaşlaması sonucu ortaya çıkan bölgesel yağ dokusundaki fazlalıkların parçalanarak alınmasında, başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bölgesel olarak zayıflamak isteyen kişilerin varsa diğer sağlık sorunları iyi araştırılmalıdır. Yapılacak fiziki muayene ve detaylı tetkiklerin ardından hasta uygun ise cerrahi operasyon önerilebilmektedir.

  • Vücuttaki fazlalıklar konforu bir şekilde alınabiliyor

Bölgesel yağ alma konusunda öncelikle uygun kişilere; kan, kesi, dikiş olmadan sonuç verecek yöntemler iyi anlatılmalıdır. Operasyonlar için çok sık sorulan, ‘fiziki zarar verir mi?’ sorusu ile ilgili net yanıtlar ve doğru bilgi verilmelidir.  Vücut şekillendirme ve yağ alma işlemleri küçük bir kesiden sorunlu yağ bölgesine ulaşılarak gerçekleştirilir. Lazer, ultrason ya da radyofrekans enerjisi kullanılarak da yağ dokusu eritildikten sonra aynı delikten liposuction yöntemi ile fazlalıklar vücut dışına çıkartılmaktadır. Operasyonun yapılacağı alan miktarına göre yapılacak yöntem değişmektedir.